top of page
img003.jpg

Вступ

Сьогодні як ніколи, підвищується роль представників ДСНС та освіти у підготовці вихованців садочків та школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає та з’являються нові умови, під час яких можливість виникнення надзвичайної ситуації підвищується.

Життєво необхідним для надзвичайників та освітян є не допустити збільшення показників дитячого травматизму та самим озброїти підростаюче покоління знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров'я.

Але, не варто забувати і про відповідальність та внесок батьків в формування у дітей свідомого розуміння цінності власного життя та здоров'я.

Беручи до уваги ситуацію з Covіd-19, яка призвела до зменшення проведення акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»,  тимчасово призупинено проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності, представниками Служби порятунку «101» серед дітей та молоді, та взагалі зменшилася профілактична робота серед підростаючого покоління.

Звісно, як і у весь світ, рятувальники Дніпропетровщини перейшли на формат обмеженого спілкування, де допускається не більше 10 дітей в групі, а також на онлайн методи навчання. Надзвичайники розміщують інформаційні пости в соціальних мережах Facebook та Instagram, проводять роботу на офіційному сайті в розділі «Абетка безпеки».  Часто можна побачити звернення представників ДСНС по телевізору та газетах. Але, зважаючи на кількість сумних випадків дитячого травматизму, представники ДСНС Дніпропетровщини розробили стислі, але чіткі рекомендації, як для батьків, так і для вчителів. Також, вибрали добірку цікавих мультиків на тему безпеки та підготували презентацію з «Основ безпеки життєдіяльності».

 

Посилання за якими ви знайдете важливу інформацію

 

Офіційний сайт Головного управління - https://dp.dsns.gov.ua/

Facebook - https://www.facebook.com/MNSDNE

Instagram - @dsns_dnipro

Надзвичайна ситуація плюс - https://ns-plus.com.ua/

Абетка безпеки Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області - https://dp.dsns.gov.ua/ua/Pozhezhna-bezpeka.html

ПРАВИЛА ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ.jpg
Скан нагадайте школярику.jpg
Тварини.jpg
тварини2.jpg
пам'ятка ліс.jpg
Скан кліщі.jpg

Правила поведінки при пожежі

Треба завжди пам'ятати, що необережне поводження з вогнем може призвести до найбільшої серед бід – пожежі.

Якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше - не панікувати! Необхідно негайно повідомити про це пожежну частину: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.

Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:

  • невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);

  • не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;

  • при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері, бо доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами.

  • Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору;

  • при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика;

  • по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот;

  • під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.

  • Ознаки отруєння чадним газом:

  • запаморочення;

  • блювота;

  • головний біль;

  • червоний колір обличчя;

  • непритомність.

Перша допомога при отруєнні чадним газом:

  • постраждалого необхідно винести на свіже повітря;

  • негайно викликати машину швидкої медичної допомоги за телефоном 103.

Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.

 

ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ТЕЛЕФОНУЙТЕ «101»!

img002.jpg

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

Головне управління з питань надзвичайних ситуацій вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків за 11 місяців 2020 року.

Варто знати, що з початку року на пожежах загинуло 5 дітей та 12 травмовано. Також, рятувальникам вдалося врятувати 25 дітей. Що стосується ситуації на водних об’єктах, то загинуло 13 дітей та 2 врятовано. Ще є випадки травмування підростаючого покоління під час виявлення вибухово-небезпечних предметів.

Тож, кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина Дніпропетровщини, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Рятувальники Дніпропетровщини вживають багато заходів для навчання підростаючого покоління самим необхідним правилам безпеки життєдіяльності, але через пандемію Covid-19 зменшено кількість відвідуваннь дошкільних, шкільних та інших навчальних закладів та призупинено проведення акцій Всеукраїнського та обласного масштабів. Але, надзвичайники не в змозі охопити стовідсотково всю молодь та підростаюче покоління Дніпропетровщини, тож звертаємося до батьків з проханням!

Шановні батьки, пам’ятайте! Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, на воді, незнання елементарних правил безпечної поведінки – є першопричини сумних та трагічних наслідків.

Найперше, що радять Вам зробити надзвичайники, так це як можна частіше проводити зі своїми дітьми розмови щодо безпечного поводження в побуті, школі, на вулиці та закладах з масовим перебуванням людей.  Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини  вимірюватимуться ціною життя.

В жодному разі - не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх нащадків, власним прикладом, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих.

 

Будь ласка! Навчіть дітей, що у разі надзвичайної ситуації слід телефонувати за номером Служби порятунку - 101!

скан купання.jpg
img217.jpg

Інформація

для ознайомлення з правилами безпеки

під час Новорічних свят

   У святковий час необхідно дотримуватись правил безпеки, як дітям так і дорослим.

   Найбільшою загрозою виникнення пожежі у помешканні є новорічна ялинка. Тож, радимо дотримуватись елементарних правил безпеки:

  • Ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення.

  • Встановити ялинку потрібно якнайдалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит).

  • Хвоя та сосна легкозаймиста! Для прикрашання ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно. При падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі.

  • Обов’язково перевірте справність електричного проводу та його ізоляцію. Якщо ви помітили несправність гірлянди або з’явилося миготіння лампочки, іскріння, сильне нагрівання проводу – негайно вимкніть її.

  • Не прикрашайте ялинку, паперовими, легкозаймистими іграшками та прикрасами. Особливо не використовуйте вату, свічки, бенгальські вогні.

  • Не залишайте без нагляду дітей поряд з ялинкою. Стежте, аби дитина не торкалась увімкнених ламп, блоків живлення гірлянди, розеток та з’єднань. Не дозволяйте самостійно вмикати електричну гірлянду дитині.

   Під час свят, для урізноманітнення свого святкового настрою часто використовують різні піротехнічні вироби, а саме бенгальські вогні, петарди, хлопавки, салюти, феєрверки, ракети та інші.

   Пам’ятайте! Розваги є небезпечними. Ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. Не дозволяйте дітям користуватись піротехнічними виробами. Аби свята принесли вам тільки радість, дотримуйтесь правил, які зможуть вберегти вас від ймовірної трагедії.

   Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до Служби порятунку «101»!

Безпека на водоймах

img022.jpg
bottom of page